Dámske pančuchy a silonky pre váš komfort v každom ročnom odbobí

Ako nosiť silonky?

Farebné, telové, bodkované, čipkované, kvetované, tenké, hrubé, samodržky, bezšvové, tehotenské či kompresné. Poznáme celý rad druhov siloniek. Silonky ako kus oblečenia sa stal neodmysliteľnou súčasťou našich životov v roku 1940 a odvtedy si bez nich ženy nevedia predstaviť život. Nový pevnejší materiál (silon) nahradil jemný hodváb, ktorý bol pre vysokú cenu určený pre vyššiu triedu. 

Okrem toho, že silonky zakryjú nedokonalosti vašich nôh a mierne vás zahrejú, dokážu s vaším outfitom robiť doslova zázraky. Môžu sa stať nie len nevyhnutným doplnkom, ale aj najvýraznejším kúskom vášho denného outfitu.

Správny výber je základ

Ako pri každom ladení outfitu aj pri silonkach musíte myslieť na to, že menej je niekedy viac. Pokiaľ sa vo vašom outfite nachádzajú výrazné kúsky siahnite po jednofarebných silonkach bez vzorov. Je vhodné zladiť farbu siloniek s vrchným topom. V prípade výrazných šiat skombinujte farbu siloniek s jednou farbou zo šiat.

V letných mesiacoch sú vhodnou voľbou samodržiace silonky, ktoré sú komfortnejšie.

Ak máte chuť použiť silonky s výrazným vzorom alebo pestrej farby, zvolte jednoduchý, nevýrazný outfit. Vaše nohy budú stredobodom pozornosti a celý outfit bude pôsobiť vkusne a harmonicky. 

Pokiaľ ste moletkou nemusíte sa obávať krátších sukieň. Zvolením správneho odtieňa môžete bez problémov nosiť krátke sukne či nohavice. Vhodnou voľbou pre plnšie krivky sú tmavšie odtiene. Tie opticky zužujú postavu a nepridávajú žiadne zbytočné kilá navyše.

Snažte sa vyhýbať bledým silonkam a pozor si dávajte aj na veľké a výrazné vzory, ktoré tiež zbytočne rozširujú postavu. Nesprávnou voľbou sú pančuchy s leskom, dokážu uškodiť aj krásne tvarovaným nohám a moletkám pridávajú nejedno kilečko navyše.

Ideálna voľba pre moletky, ktoré si chcú postavu vytvarovať, a trochu si pomôcť k dokonalosti, sú zoštíhľujúce silonky. Najmä pri obtiahnutých šatách môžu s vašou postavou robiť hotové zázraky. Na výber máte silonky s dvomi typmi švov.

Guľatý šev môžeme vidieť na lacnejších silonkach. Pod tesnejším oblečením je ho vidno, čo pôsobí nevskusne.

Plochý šev je komfortnejší a väčšinou si zaň aj priplatíte. Pokiaľ sa rozhodujte aký šev je pre vás vhodný, musíte v prvom rade brať ohľad na druh oblečenia aký nosíte. Pravidlom je, že šev by nemal byť viditeľný. 

V letných mesiacoch sú vhodnou voľbou samodržiace silonky, ktoré sú komfortnejšie. V prípade, že siahnete po tomto kúsku, majte na pamäti, že dĺžka vašej skuni by mala byť primeraná k silonkam. V jednoduchosti povedané, pri sedení by samodržiace pásy nemalo byť vidno.

Čo znamená na silonkach označenie DEN?

DEN (Denier) – označuje silu / hustotu vlákna siloniek. Napovie vám, ako veľmi sú silonky priehľadné. Platí pravidlo, že čím vyššia hodnota DEN, tým sú silkony menej priehľadné a vhodnejšie na chladné dni.

6 až 10 DEN označuje najtenšie silonky vhodné na letné dni alebo pod večerné šaty. Sú veľmi tenké a ak je ich farba svetlohnedá na nohách ich takmer nezbadáte.

Klasické  silonky 15 až 20 DEN sú dobrou voľbou na bežné nosenie. Počas prechodných období (jar, jeseň) siahnite po silonkach s hrúbkou 30 až 60 DEN.

Aby ste nešliapli vedľa!

Hlavnou zásadou je, že silonky sa nosia len v topánkach so zatvorenou špičkou. V žiadnom prípade nie je vhodné nosiť silonky v sandáloch. Pokiaľ sa chcete vyhnúť módnemu faux pas tak zvoľte vždy rovnakú alebo tmavšiu farbu topánok ako siloniek.

Pri telových silonkach siahnite po odtieni čo najviac podobnému farbe a tmavosti vašej pokožky.

Pri pracovných schôdzkach a večerných udalostiach je doslova nutnosťou používanie siloniek. Vaše holé nohy by bez siloniek mohli pôsobiť vulgárne a nevkusne.

V prípade že volíte obtiahnutý odev určite si zaobstarajte bezšvové silonky. 

Optické triky robia zázraky. Keď k čiernym pančuchám vezmete čierne lodičky, rázom sa vaše nohy o pár centimetrov predĺžia. V žiadnom prípade nekombinujte hrubé silonky s jemnými svetlými šatami. Takýto outfit stráca svoj šarm a pôsobí ťažkopádne.

Nemajte strach zainvestovať do kvalitnejších siloniek. Kvalitné silonky sú odolnejšie, elegantnejšie a komfortnejšie.

Pri výbere siloniek sa poraďte s predavačkou, ktorá vám pomôže s určením správnej veľkosti.  Pokiaľ sa vám na silonkach spraví očko nezúfajte. Ak je očko malé a na neviditeľnom mieste môžete ho zatrieť bezfarebným lakom na nechty a vaše obľúbené silonky naďalej nosiť.

V každom prípade si v modneveci.sk myslíme, že silonky sú  perfektným doplnkom, ktorý vám môže dopomôcť k dokonalej vizáži. Pri ich výbere hľaďte na svoj vkus aby ste sa v nich cítili pohodlne a príjemne.

Related Posts