Ako sa líšia kadernícke farby na vlasy od tých domácich?

Ako sa líšia kadernícke farby na vlasy od tých domácich? A ako vlastne kupovať a podľa čoho vyberať kadernícke farby na vlasy? Dozviete sa, keď budete čítať ďalej.

Kadernícke farby majú rovnako ako tie domáce po aplikácii rôznu trvácnosť. Vyberať je tak treba podľa toho, koľko by vám farba na vlasoch podľa vašich požiadaviek mala vydržať. Prejdime si tiež ako sa jednotlivé kadernícke farby na vlasy delia.

Pri výbere kaderníckej farby na vlasy je nutné vziať do úvahy niekoľko faktorov, medzi ktoré patrí aj vyššie spomenuté typy farieb, respektíve ich životnosť. Pri vyššom množstve šedín alebo svetlejšom odtieni, než je prirodzená farba vlasov zákazníčky, je vhodné siahnuť po permanentnej farbe.

U demi-permanentnej farby je použitie vhodné pre tie ženy, ktorým začínajú len mierne šedivieť vlasy. A semi-permanentnú farbu využite hlavne v prípade, že vlasom chcete dodať lesk a dofarbiť odrastené končeky.

Prečo im dať prednosť kaderníckym farbám na vlasy?

Pozrime sa teraz na zopár dôvodov, prečo dať kaderníckym farbám na vlasy prednosť pred tými domácimi.

Prvý dôvod spočíva v tom, že u dvoch žien môže mať používanie rovnakého farebného odtieňa rôzne výsledky. A u domácich, teda neprofesionálnych farieb, je tento rozdiel patrný oveľa viac.

Rozdiely vo výsledku môžu byť spôsobené rôznymi faktormi, napríklad typom a tónom pokožky, hrúbkou vlasov, ich prirodzenou farbou, množstvom šedín vo vlasoch a dokonca i hormonálnym stavom tela.

Spomenuli sme prirodzenú farbu vlasov, ktorá pri „odhadovaní“ výsledku hraje zásadnú úlohu. Lenže… Pri domácich „generických“ farbách sa s ničím takým nepočíta. Či už má žena hrubé alebo jemné vlasy a či už je blond alebo tmavovlasá, všetko sa rieši jednou farbou v jednom balení. Áno, znamená to nižšiu cenu pre zákazníčku, ale rovnako aj nižšie náklady pre výrobcu.

Kadernícke farby na vlasy oproti domácim farbám aj navzdory ustálenej predstave väčšiny populácie o vlasových farbách nemusia znamenať suché a poškodené vlasy. Naopak, niektoré profesionálne farby dokonca dokážu zvýšiť lesk vlasov a spraviť výslednú textúru vlasov.

Okrem toho vo väčšine prípadov používajú menej škodlivé chemické zlúčeniny, a tak aj s ich použitím vydržia vlasy v zdravšej forme.

V konečnom dôsledku kadernícke farby šetria aj náklady

Možno to znie ako paradox, ale je to tak. Kaderníčky môžu svojim zákazníčkam kľudne argumentovať aj tým, že kaderníckymi farbami na vlasy môžu ušetriť peniaze.

To v prípade, že im ich domáce experimenty nevyjdú, ako by si predstavovali. Namiesto blond farby tak nakoniec môžu získať marhuľovú, namiesto hnedej trebárs sivo-zelenú. A potom to kaderníčky musia zložito naprávať.

Dôležité je, že v jednotlivých prvkoch zloženia sa kaderníčky skrátka vyznajú viac ako bežné zákazníčky a tak môžu využiť svoje skúsenosti a prax pre dokonalý výsledok.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou I. S. D. s.r.o. Viac informácií z oblasti kadernícky potrieb nájdete na webe janeline.sk v sekcii Blog.