domáci kompost

Výroba domáceho kompostu môže byť zábavnou činnosťou pre celú rodinu. Ide o výborný spôsob, ako zoznámiť s procesmi, ktoré prebiehajú v prírode aj najmladších členov vašej domácnosti. Okrem toho, takto môžete hravou formou prenášať hodnoty zodpovednej spotreby, recyklácie a ohľaduplnosti k životnému prostrediu na svoje deti, zároveň sa efektívne zbavíte organického odpadu z vašej domácnosti.

Príprava vlastného organického kompostu vám prinesie okrem dobrého pocitu zo správneho spracovania organického odpadu aj vynikajúcu odmenu navyše. Plodiny, ktoré pestujete vo svojej záhrade, budú zdravé a plné chuti. Jednoducho povedané – vypestujete si skutočne kvalitné bioprodukty.

V našom článku sme zosumarizovali najdôležitejšie informácie pre prípravu dobrého domáceho kompostu. Idete do toho s nami?

kompostovanie
Kompostovanie organicky rozložiteľných zvyškov z domácnosti.

Domáci kompost – 3 základné nápady

Príprava domáceho kompostu vôbec nie je zložitá, ale skôr ako začneme, musíme si ujasniť tri dôležité myšlienky:

1. Budete potrebovať kompostér, kde si môžete založiť váš domáci kompost – vhodnú nádobu, do ktorej pridáte surovinu, ktorá sa neskôr kúsok po kúsku premení na organické hnojivo.

Môžete si túto nádobu na kompostovanie kúpiť alebo ešte lepšie vyrobiť svoj vlastnú – recykláciou a využitím predmetov, ktoré už doslúžili svojmu pôvodné účelu. Napríklad staré nádoby na vodu, palety, drevené debničky na ovocie atď.

Pokiaľ bývate v byte a chcete tiež začať s kompostovaním, zadovážte si kompostér do bytu. Kompostovanie v domácnosti sa trocha líši od klasického kompostovania, preto vám odporúčame prečítať si niečo o tom, ako jednoducho začať s kompostovaním priamo vo vašej kuchyni.

2. Vaša domáca kompostová zmes bude vznikať z rôznych surovín: vaječné škrupiny, šupky z ovocia a zeleniny, zemiakové šupky, čerstvá tráva, suchá tráva a slama, kávová usadenina, vetvičky a pod.

Kľúčom je vyvážená kombinácia zložiek obsahujúcich uhlík, dusík kyslík a vodu obsiahnutých v rôznych druhoch organického odpadu s cieľom vyprodukovať kvalitný domáci organický a biologicky hodnotný kompost.

3. Najvýznamnejším rizikom prípravy domáceho kompostu je to, že organický odpad vám bude hniť a vy nezískate nič iné ako beztvarú a páchnucu hmotu. Tomuto sa vyhnete dvoma spôsobmi:

  • striedajte vrstvy mokrého a suchého organického odpadu,
  • pravidelne prevzdušňujte kompostovaciu zmes.
využitie kompostu

Návod na prípravu domáceho kompostu

Existuje veľa rôznych receptov alebo spôsobov kompostovania či prípravy domáceho kompostu. Ten, ktorý vám predstavíme nižšie, je jeden z tých najjednoduchších. Vďaka tomu si túto obohacujúcu skúsenosť môže vychutnať celá vaša rodina.

Kompostér nie je odpadkový kôš, ale nádoba, ktorej obsah neskôr poslúži na obohatenie pôdy v záhrade alebo v kvetináčoch o dôležité živiny.

Spísali sme tri základné kroky, ako pripraviť kvalitný domáci kompost: výber a príprava kompostéra, pridávanie biologicky rozložiteľného odpadu po vrstvách a nakoniec dostatočné zalievanie kompostu. Ale poďme pekne poporiadku.

Krok 1: Pripravte kompostér

Ako sme si už povedali, domáci kompostér je jednoducho nádoba alebo iný vhodne pripravený priestor, do ktorého budete pridávať vrstvy rôzneho biologicky rozložiteľného odpadu. Tieto vrstvy postupne vytvoria váš domáci kompost.

V podstate môžete na vytvorenie kompostéra použiť a recyklovať takmer všetko, čo v dome či na záhrade nájdete: drevenú bedničku, veľký kvetináč alebo kôš, ktorý už nepoužívate. Akákoľvek nádoba, ktorá vydrží priamy kontakt so vznikajúcim vlhkým kompostom.

Nezabudnite, že ak použijete črepník, kovovú alebo plastovú nádobu, bude potrebné urobiť do dna niekoľko otvorov. Nechceme, aby sa v nádobe hromadila prebytočná tekutá zložka kompostu.

Na dno nádoby nasypte vrstvu pôdy a následne vrstvu suchého materiálu, ako je slama, zvyšky konárov po orezaní stromov alebo kríkov, piliny a pod. Tieto prvé suché vrstvy zabránia hnitiu dna vášho kompostéra a znehodnoteniu zmesi.

Krok 2: Pridajte organický odpad

Na začiatok budete potrebovať dávku trpezlivosti, aby ste svojim deťom vysvetlili, že kompostér nie je odpadkový kôš, ale nádoba, ktorej obsah neskôr poslúži na obohatenie pôdy v záhrade alebo v kvetináčoch o dôležité živiny.

Rôzne kuchynské zvyšky ako napríklad šupky zo zeleniny a ovocia, vetvičky a suché listy živých plotov alebo rastlín, kávovú usadeninu, škrupiny z vajíčok atď., pridávajte do kompostu po vrstvách.

Odporúčame, aby ste prekladali vrstvy rôznych zelených alebo mokrých organických zvyškov a suchých organických zvyškov. Tym dosiahnete optimálnu rovnováhu, ktorú kvalitný domáci kompost potrebuje.

Krok 3: Zalejte svoj domáci kompost

Domáci organický kompost musí dosahovať určitú vlhkosť, aby mohlo vzniknúť kvalitné a biologicky hodnotné hnojivo, ktoré obohatí pôdu vo vašej záhrade či kvetináčoch.

Nezabudnite ho teda občas zaliať. Kompost zalievajte primeraným množstvom vody tak, aby vlhkosť prenikla do jednotlivých vrstiev kompostu, pričom dbajte na to, aby v nádobe nestála voda.

Tak čo, trúfate si teraz na prípravu vlastného domáceho kompostu? Dajte nám vedieť, čo sa osvedčilo vám a podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.

Related Posts